Údržba a čistenie sedačiek

Zdieľajte so svetom

Upratovanie by sme mali riešiť pravidelne. Je to niekedy síce náročné upratať všetko, no stojí to rozhodne za to. Čisté sedačky prinášajú mnoho zdravotných výhod. Ani by ste neverili koľko neviditeľných nečistôt sa nachádza vo vašom gauči.

Prečo je dôležitá údržba a čistenie sedačiek?

  • chránite svoje zdravie,
  • zbavujete sa prachu, baktérií, sporov plesní a roztočov,
  • pre alergikov a astmatikov je nevyhnutná, rovnako aj pre ľudí s oslabenou imunitou,
  • sedačka bude aj po niekoľkých rokoch vyzerať ako nová, a preto vám vydrží dlhšie, čím ušetríte financie.

Ako sa starať o vašu sedačku?

  • mali by ste ju tepovať aspoň 2-krát ročne, pri alergikoch, malých deťoch, či v prípade, že vlastníte domáce zvieratá, tak aj častejšie,
  • pravidelne by ste ju mali jemne čistiť – odstrániť prach, nečistoty z jedla, či iné bežné nečistoty,
  • v prípade „nehody“ (rozliate víno, káva a pod.) radšej kontaktuje nás, aby ste nespôsobili vášmu gauču ešte väčšiu škodu.

Prečo by ste mali svoje sedačky pravidelne tepovať?

Pravidelná starostlivosť o gauč zabraňuje množeniu mikroorganizmov, roztočov, mikropliesní a mikrohúb. Taktiež odstraňuje zápachy, ktoré sú často spôsobené práve rozkladom týchto mikroorganizmov.

Pre alergikov a astmatikov je dôležité tepovať a čistiť sedačky častejšie. Z hygienického hľadiska by to malo byť minimálne 3 – 4-krát za rok.

Ako postupovať pri čistení sedačky?

Rozhodne nestačí len vyčistiť sedačku. Upracte rovno aj celú obývačku. Prach sa totiž v domácnosti zvykne víriť. Najčastejšie sa drží na záclonách, závesoch, v kobercoch, ale aj na sedačke a na rôznych bytových dekoráciách.

Upratujte zhora dole. Čo to znamená? Začnite stropom (zotrite prach z lustrov a skríň), pokračujte oknami, záclonami a závesmi. Tie rovno operte. Medzičasom povysávajte, umyte podlahu, utrite prach, dajte vytepovať sedačku a koberce. Rozhodne nie je nič lepšie ako mať vyčistený domov.

Čistíme a tepujeme poctivo, s dobrou náladou a za férové ceny.

Prečítajte si tiež

Prečo je dôležité pravidelné tepovanie?

Prečo je dôležité pravidelné tepovanie?

Pravdepodobne v každej domácnosti by sme našli nejaký koberec. Malý či veľký. Avšak, s kobercami (a inými doplnkami) prichádzajú aj isté povinnosti. Teda, v prípade, že chceme udržať

Hľadáme na spoluprácu živnostníkov zo Žilinského kraja s vlastným tímom na upratovanie domov a bytov.